نظافت راه پله در تهران

نظافت راه پله در تهران | نظافت راه پله و مشاعات

راه پله اولین جایی است که با ورود هر شخص به داخل ساختمان با آن موجه می شود و تمیز بودن آن باعث دیدگاه مثبت افراد راجب به ساختمان و منزل شما می گردد. این فضا در هر ساختمان ، به علت مشاع بودن در میان تمام واحد های مسکونی و یا تجاری ، همانند نظافت منزل نیاز به گردگیری و شستن مداوم و دوره ای دارد. و به همین علت مشاع بودن، نمی توان نظافت راه پله را بین واحدها تقسیم کرد.از این رو در بهترین حالت باید نظافت راه پله های ساختمان، پارکینگ و مشاعات را به شرکت های خدماتی سپرد.
تهران رفت و روب
حتما دقت کنید نیروی خدماتی را از شرکت معتبر با سابقه خوبی انتخاب کنید. این شرکت ها از کارگرهای حرفه ای و ضمانت شده استفاده می کنند و می توانند در زمان انتخابی مدیر ساختمان، نیروی خدماتی زن یا مرد را در محل بفرستند.
باید سطل، جارو، تی دسته دار، دستمال، شوینده، شیشه پاک کن و روزنامه را در اختیار کارگر خدماتی قرار دهید. تعرفه قیمت نظافت راه پله ومشاعات شامل این موارد نمی شود.
ترتیب نظافت راه پله و مشاعات توسط کارگر تعیین می شود و به طور معمول با جارو زدن راه پله ها از طبقات بالا به پایین شروع می شود. سپس جارو زدن پارکینگ و حیاط انجام می شود. تی کشیدن و دستمال کشیدن پله ها و نرده های ساختمان همه از طبقات بالایی شروع می شود.
برای شستشوی پله ها از سطل و دستمال خیس استفاده شده و سپس باید همه راه پله خشک شود تا آثار آب باقی نماند.
تمیز کردن نرده های راه پله نیز جزئی از وظایف کارگر خدماتی است که بایستی توسط دو دستمال خیس و خشک انجام شود. تمام نرده از جهات مختلف باید کاملا تمیز شود.
سطل حاوی آب برای نظافت نرده های راه پله باید همواره تمیز باشد. آب کثیف، پس از خشک شدن بر روی نرده ها لکه باقی می گذارد.
شیشه های راه پله بایستی به طور کامل از درون ساختمان و بیرون آن در صورت امکان دسترسی، تمیز شود. کارگر خدماتی معمولا با یک دستمال مرطوب شیشه را تمیز کرده و سپس با روزنامه هر دو طرف شیشه را خشک می کند تا هیچ لکه ای بر روی شیشه ها باقی نماند.
لبه های پنجره ها نیز نباید نادیده گرفته شوند و این قسمت ها هم جزئی از نظافت راه پله محسوب می شود.

نظافت راه پله تهران


نظافت مشاعات و درب پارکینگ

در مورد نظافت درب پارکینگ و حیاط که از ریموت استفاده می کنند باید از دستمال نم دار و سطل محتوی آب و شوینده استفاده شود. تمیز کردن دوربین ها و درب بازکن های چشمی با احتیاط بیشتری انجام شود.
هرگز بر روی درب پارکینگ و درب حیاط با شلنگ آب پاشیده نمی شود. تجهیزات برقی بر روی درب ها و یا کنار آن ها نباید به هیچوجه خیس شود.این کار علاوه بر امکان خرابی لوازم برقی، خطر برق گرفتگی نیز به همراه دارد.
محوطه به جلوی درب کوچه و درب پارکینگ ساختمان در کوچه می گویند و شستشوی این قسمت با آب در برنامه نظافت راه پله و مشاعات همه شرکت های خدماتی نظافتی است.
در مجتمع هایی که دارای آسانسور می باشند حتما درب های آسانسور تمیز و عاری از لکه باشد.
درب آسانسور، فضای داخل و آینه ها به همراه کف آسانسور با دقت تمیز شود. زیرا هر گونه لکه بر روی آسانسور و آینه به خوبی دیده می شود و جلوه نازیبایی را از محوطه و مشاعات ایجاد می کند.

نظافت راه پله

هزینه نظافت راه پله در تهران

عوامل موثر بر قیمت نظافت راه پله در تهران و فضای مشاع
* موارد پیش بینی نشده ممکن است در بخشی از ساختمان تعمیرات بنا یا بازسازی انجام شده باشد. معمولا کارهای بنایی مقداری نخاله ساختمانی از خود به جا می‌گذارند که اگر توسط تیم بازسازی ساختمان به بیرون منتقل نشده باشد در روز نظافت مشاعات زمان زیادی را از نیروی اعزامی خواهد گرفت.در این صورت بهتر است در قسمت توضیحات ثبت سفارش نظافت راه پله و مشاعات به این موارد اشاره کنید تا نیروی مناسب و توانمند برای این کار به ساختمان شما ارسال شود.
راه پله ای که تازه نقاشی شده نیاز به صرف زمان بیشتری برای نظافت کامل دارد و این موضوع بهتر است قبل از حضور نیروی خدماتی در محل با شرکت تامین کننده نیرو مطرح شود و طرفین به توافقی بر سر هزینه کار برسند.
*  نظافت حیاط شامل جمع کردن زباله ها، جارو زدن برگ ها و شستشوی حیاط است. از مواردی که می‌تواند به بالا رفتن زمان انجام شدن کار و در نتیجه بالا رفتن دستمزد بیانجامد، ریختن روغن ماشین‌های همسایگان روی کف پارکینگ است. اگر تمیزکردن کامل و صحیح مدنظر باشد، نیاز به استفاده از شوینده ها خاص‌تر و صرف وقت و انرژی بیشتر از سوی نیروی شرکت خدمات نظافتی و در نتیجه دستمزد نهایی کار خواهد بود.
 * در ساختمان هایی که آسانسور دارند نظافت کابین آسانسور باعث می‌شود زمان بیشتری صرف کل کار شود و در نتیجه دستمزد  بالا برود.
* بیشتر شرکت های نظافتی خدمات نظافت راه پله و مشاع را با احتساب اعداد طبقات و واحدها برآورد هزینه می کنند و به عنوان مثال همانطور که در بسیاری از سفارش های انجام شده در سنجاق دیده می شود به ازای هر طبقه ۱۶۰۰۰ تومان دریافت می کنند. بعضی از مشتریان تمایل دارند که پشت بام هم توسط فرد نظافت شود. مخصوصا در فصول گرم که کولرهای آبی سرویس می‌شوند و احتمال ریختن پوشال روی پشت بام زیاد باشد.

نظافت راه پله در تهران رفت و روب

نظافت راه پله در تهران
نظافت راه پله در تهران
نظافت راه پله در تهران

نظافت راه پله شامل موارد زیر می شود

* تمیز کردن نرده ها و شیشه های راه پله
*شستن پشت بام یا زیرزمین
* شستن پارکینگ و حیاط
* تمیز کردن  داخل آسانسور
* تمیز کردن درب ورودی
* نظافت پادری ها

نظافت پارکینگ و مشاعات شامل چه قسمتهایی می شود؟

شستن درب ورودی ساختمان و درب پارکینگ
شستن حیاط و جمع آوری زباله ها
تمیز کردن پشت بام در صورت درخواست مشتری 
تمیز کردن شیشه و نرده های راه پله
پاک کردن کلید و پریزهای داخل پاگردها
نظافت داخل کابین آسانسور
پاک کردن کلیه درب های درون راه پله

نظافت راه پله و پارکینگ توسط آقا بهتر است یا خانم؟

ما نیروهای تمیز کاری را کاملا مطابق نظر و درخواست شما انتخاب و معرفی می کنیم. بیشتر شهروندان برای تمیز کردن راه پله و پارکینگ از نظافتچی آقا کمک می گیرند. نیروهای نظافتچی خانم معمولا برای انجام اموری که نیاز به ظرافت بیشتری دارد درخواست می شوند و نظافتچی آقا بیشتر برای قسمتهایی مثل نظافت راه پله و پارکینگ در تهران که ممکن است نیاز به جابجایی اجسام سنگین تر داشته باشد، تقاضا می شود. 

دیگر خدمات شرکت تهران رفت و روب
تمامی حقوق این سایت متعلق به